Anasayfa Hakkımızda Araç Listesi Rezervasyon Kampanyalar Referanslar İletişim
Araç Kiralama Sözleşmesi
Fiyat Listesi
Banka Hesap No
Niğde rent a car, niğde oto kiralama, niğde araç kiralama, rent a car niğde, , rent car niğde

ARDA OTO KİRALAMA SÖZLEŞMESİ

 1. Kiracı vasıtayı aksi belirtilmedikçe Türkiye kara yollarında geçen ilgili kanunların emrettiği tüm teknik teçhizat ve evrakların, tam ve eksiksiz olarak almış olmaktadır. Kiracı kiraladığı aracı  geri teslimde  bunları tam ve eksiksiz teslim etmek zorundadır.
 2. Kiracı vasıtayı aşağıdaki amaçlarla kullanamaz;
  1. T.C. Gümrük ve diğer kanunların yasakladıklarını her ne şekilde olursa olsun taşınması,
  2. T.C.Kanunlarınca suç sayılabilecek şekilde ve diğer gayri kanuni işlerde
 1. Kiracının en az bir yıllık ehliyet sahibi ve talep ettiği aracı kullanması için gerekli yerli ve uluslararası ehliyete sahip olmalı.19 yaşından gün almış olmalıdır.
 2. Kiracı belirttiği ev,  iş ve telefon bilgilerinin doğruluğunu taahhüt eder.
 3. Aracı kullanacak kişi sayısı birden fazla ise, sözleşme hazırlanırken belirtilmek zorunludur. Sözleşmede adı bulunmayanlar aracı kullanmazlar. Kullanmaları halinde meydana gelecek tüm hasar ve cezalardan kiracı sorumludur.
 4. Şoförlü ve şoförsüz hallerde, sigorta kapsamına girmeyen arıza hasar tazminat bedelleri kiracıya aittir. Lastik yırtılmaları, far kırılmaları, stepne çalınması ve kullanımda doğabilecek hasarlar sigorta kapsamının dışındadır. Bundan dolayı doğabilecek tüm  hasar ve tazminat bedelleri kiracıya aittir.
 5. Kaza gerçekleştiği anda sürücü ehliyetsiz veya alkollü ise veya  8/8 suçlu bulunuyorsa, sürücünün adı sözleşmede bulunmuyorsa araç kaskosundan yararlanamaz. Bu durumda her türlü zarar ve tazminat kiracıya aittir.
 6. Kaza gerçekleşmesi halinde  kaskonun  karşılamadığı zarardan , aracın tamir ve bakım süresindeki  iş kaybından kiracı sorumludur.İş kaybı aracın o tarihteki günlük kira bedeli üzerinden hesaplanır.
 7. Araç kiracıda iken kullanım hatasından doğabilecek her türlü arıza ve hasar durumunda yapılan masraflar ve aracın tamirde kaldığı her gün kira bedeli üzerinden kiracıdan tahsil edilir.
 8. Oto kiracıda iken çalınması halinde oto bedeli her ne kadar sigortadan alınacak ise de sigortanın karşılamadığı zarar, otonun çalındığı günden sigorta tarafından bedelinin ödeneceği güne kadar geçen her gün için kiracı, günlük kira bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Oto sonradan bulunsa bile o güne kadar olan  kira bedeli kiracıya aittir.
 9. Kiracının borcundan dolayı oto icra mercilerine veya herhangi bir kurum  ve kuruluşa alıkonulursa otonun tarafımıza tam teslim edileceği güne kadar her geçen gün için günlük kira bedelini kiracı ödemeyi kabul eder.
 10. Oto kiracıda olduğu süre içerisinde(İleride bile çıkacak olsa) tüm maddi manevi tazminat bedelleri ve tüm adli olaylar otoyu kiralayan kiracıya aittir.
 11. Aracın kullanılması sırasında oluşabilecek tüm hata ve cezalar kiracının sorumluluğundadır. Araç kirada iken meydana gelecek tüm gasp, hırsızlık, cinayet,yaralama,uyuşturucu ve diğer tüm suç unsurlarının sorumluluğu kiracıya kişi,kurum ve kuruluşa aittir.
 12.  Kiracı kiraladığı aracı teslim ederken araca ait tüm resmi belgeleri (ruhsat , plaka vs.)iade etmekle yükümlüdür.Aksi taktirde bunların bulunup getirilmesi için geçecek sürenin iş kaybını, evrakların kayıp olması durumunda ek olarak yenilerin alınması için yapılacak giderleri de ödemekle yükümlüdür.
 13. Aracı teslim alırken aşağıda belirtilmiş olan parça ve aksesuarları kontrol ederek, sağlam olarak teslim almış olup, kırılmış, yırtılmış, bozulmuş parçaların tamir bedeli kiracıya aittir.

            Göstergeler   :                            Kriko       :                            Akü         :
Stepne           :                            Kaporta   :                            Farlar       :
Ön tampon    :                            Teyp        :                           Egsoz       :              
Arka tampon :                            Döşeme   :                           Tamir seti :
Silecekler      :                            Aynalar   :

 1. Gecikme hallerinde mutlaka büromuzu arayarak haber ediniz. Aksi halde kanuni

      işlemlere müracaat edilir.

17.ve devam eden maddeler arka sayfadadır.

 

 1. Aracın geri tesliminde geç kalınması halinde ilk 3 saatlik gecikmelerde, her saat

      için uygulanacak kira bedelinin 1/3’ü ; 3 saati aşan gecikmelerde tüm günün kira bedeli
tahsil edilir. Gecikme 1 günü geçtiği taktirde kiralayan durumu ilgili makamlara intikal ettirerek
kiracı,ek sürücü ve kefiller hakkında suç duyurusunda bulunma hakkını saklı tutar.

 1. Süre bitiminden 24 saat önce arayıp süreyi uzatırsa kira bedelini banka havalesiyle %25 fark

      İlave ederek göndermek zorundadır. Uygulanmadığı taktirde 17. madde devreye girer ve uygulanır.

 1. Kiracı bu sözleşme şartlarına sadık kalmadığı taktirde olay yasal işleme konulduğu an ilgili

      maddelerin içerdiği toplama % 35 vade farkı ve diğer (mahkeme ve avukat vs.) masraflar içine ilave edilir.

 1.  Kiracı kiraladığı aracı kiraladığı tarihten teslim ettiği tarihe kadar doğacak tüm cezai hallerde bu sözleşme T.C. kanunlarının öngördüğü sürece hem sözleşme hem senet niteliğindedir. Cezai halin doğması durumunda daha sonra gelse dahi cezanın ödenmesi ve işlendiği tarihten itibaren oluşacak tüm maddi kayıplar( mahkeme ve avukat masrafları vs.) kiracıya aittir.
 2. Araca herhangi bir nedenle yetkili makamlarca el konulması durumunda, geri alınması için yapılan tüm harcamalar ve iş kaybı bedeli kiracıya aittir.
 3. Aracın kaza veya çalınması halinde en yakın polis veya jandarma merkezine başvurarak, kaza veya çalıntı  tutanağı hazırlatılması, alkol muayene raporunun alınması, kaza halinde karşı tarafın ehliyet,ruhsat ve trafik sigortası fotokopilerinin alınması ve bunların en geç 24 saat içerisinde tarafımıza ulaştırılması gereklidir.Aksi durumda tüm sorumluluk kiracıya aittir.
 4. Aracın emniyeti suistimal yoluyla çalınması durumunda aracın tüm bedeli ve tüm iş kaybı bedellerini kiracı ödemeyi kabul eder.
 5. Kiralayan 3. şahıslara zarar veren kazalar sonucu doğacak hukuki sorumluluğu her araç için aktedilmiş ihtiyari mali mesuliyet sigortası teminat hadleri dahilinde kalmak şartıyla, sigorta şirketinden istifade ettiği tazminat miktarında yüklenir.Bu hadlerin üstündeki hukuki sorumluluk kiracıya ait olup, kiralayan kiracıya rucü hakkını mahfuz tutar.
 6. Kiracı aracı yurt dışına çıkartamaz.
 7. İtilaflı hallerde NİĞDE  mahkemeleri yetkilidir.
 8. Kiracının aracı kiraladığı tarihten teslim ettiği tarihe kadar geçen sürede işlenmiş olan sürücüye veya sürücünün haberi olmadan plakaya yazılan her türlü trafik cezası sonradan gelmesi halinde dahi kiracıya aittir. Aracın trafikten alıkonulması durumunda geçen iş kaybı olarak kira bedeli kiracı tarafından ödenir.

İş bu sözleşme 27 madde ve 2 nüsha olarak hazırlanmıştır.Aşağıda plaka ve modeli yazılı aracı kiraya veren ARDA Oto Kiralama ‘ya “KİRALAYAN”, aynı sayfada imzası bulunup kira karşılığı kullanmak üzere alanda “KİRACI” olarak adlandırılmıştır.Bütün maddeler okunarak kabul edilerek imza altına alınmıştır.

ARAÇ BİLGİLERİ                                                            KİRACININ

CİNSİ                            :                                        ADI SOYADI         :
MODELİ                       :                                        EV TELEFONU    :
PLAKASI                      :                                        CEP TELEFONU :
KİRALAMA TARİHİ  :                                        MESLEĞİ             :
KİRALANAN SAAT    :                                        İŞ ADRESİ            :
KİRALAMA SÜRESİ  :
ARAÇ İADE TARİHİ  :                                        EV ADRESİ          :
ARAÇ İADE SAATİ    :                                        
                                                                             İMZA                     :

Harita / Yol Tarifi
ArdaOto Kiralama 2011 © Her Hakkı Saklıdır.
e-posta : ardarentacar@hotmail.com Tel/Fax : 0 388 213 10 19